PolskaRynek zweryfikował absurd pewnego zakazu

Paweł Skutecki Paweł Skutecki11 kwietnia, 20201 min

Mycie samochodu jest w zbiorze czynności zakazanych ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem. Ale nie każde mycie, bo jeśli używamy samochodu do pracy, to już możemy go umyć. Bartłomiej Pejo, polityk Konfederacji, opublikował na Twitterze zdjęcie myjni z podpisem: „Rynek zweryfikował”.

Opinię publiczną zbulwersowała sytuacja, która wydarzyła się w Olsztynie, gdzie trzech klientów samoobsługowej myjni samochodowej zostało ukaranych mandatami w wysokości 500 zł. „Policja realizuje zalecenia wynikające z obostrzeń i ograniczeń nałożonych decyzjami Ministra Zdrowia. Z domów można wychodzić tylko w najważniejszych potrzebach życiowych. Mycie samochodu nie jest najważniejszą potrzebą życiową” – wyjaśniał młodszy aspirant Tomasz Markowski, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sixteen − four =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl