PolitykaTusk chciał zabłysnąć. Dostał serię ripost

Paweł Skutecki10 kwietnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Donald Tusk na Twitterze dzisiaj – w rocznicę katastrofy w Smoleńsku – wezwał do „budowania wspólnoty”. Nie musiał długo czekać na reakcję.

„Dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy. Wyrzec się złych emocji i zacząć na nowo budować wspólnotę – to byłby najlepszy hołd złożony wszystkim ofiarom katastrofy. Spróbujmy” – napisał były premier. 

Pod wpisem pojawiło się sporo wpisów popierających Donalda Tuska, wśród nich m.in. komentarz Aleksandry Dulkiewicz, ale większość była bezlitośnie negatywna. Nie tyle do przekazu, co do jego autora. 

„Najpierw kierownik Donaldzie musisz wytłumaczyć dokładnie wszystkim Polakom, jakie to ważne powody pozwalały Tobie inspirować kłamstwa smoleńskie i po co nadal to robisz!” – pisał Zygmunt Michniewicz. 

Wiele komentarzy jest tak nieprzychylnych i wulgarnych, że nie nadają się tutaj do cytowania. Jeden warto w całości: 

Wielki Piątek. Proszę stanąć w prawdzie, zacząć od skruchy, zadośćuczynienia. Wtedy możemy próbować wybaczać – napisała Ufka

Do wpisu odniosła się także Beata Mazurek, europoseł i była rzecznik rządu PiS.

„Ten, który jest jednym z architektów „przemysłu pogardy” wobec Śp. L.Kaczyńskiego, dzisiaj cynicznie pisze o budowie wspólnoty. Ten, który mówił o Hyde-Parku, moherach i bolszewikach liczy, że kolejny raz oszuka Polaków? Faryzeuszu, lepiej abyś dzisiaj milczał!”

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × jeden =