PolitykaKonfederacja o drugiej tarczy antykryzysowej: udajemy, że zapoznaliśmy się z projektem

Magdalena Targańska7 kwietnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie wiadomo, jak wygląda druga tarcza antykryzysowa, bo mało kto coś z niej rozumie; udajemy, że zapoznaliśmy się z projektem na pół godziny przed początkiem obrad Sejmu, kiedy wpłynęła jego treść- powiedział we wtorek w Sejmie szef Koła Poselskiego Konfederacja Jakub Kulesza.

W Sejmie rząd zaprezentował we wtorek kolejny pakiet rozwiązań składający się na tzw. drugą tarczę antykryzysową. Sejm zajął się także projektem złożonym przez PSL „o utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej”.Zdaniem Kuleszy „nie wiadomo, jak wygląda druga tarcza antykryzysowa, bo mało kto coś z niej rozumie”. „Projekt nie wyjaśnia, czy zwolnienie z ZUS obejmuje także stronę pracownika, przez co pracodawcy nie wiedzą, jaką pensję wypłacać” – dodał poseł.

„Udajemy, że zapoznaliśmy się z projektem, na pół godziny przed początkiem obrad Sejmu wpłynęła treść projektu, który nowelizuje ponad 60 ustaw; udajemy, że go przeczytaliśmy, przeanalizowaliśmy, zestawiliśmy z brzmieniem ustaw, oceniliśmy jego wpływ, a teraz bardzo dokładnie recenzujemy” – mówił. Według Kuleszy rządowy projekt „nie likwiduje 34 nowych procesów biurokratycznych, nowych wniosków, nie zwalnia z automatu z narzucanych podatków, opłat w sytuacji, gdy rząd rozporządzeniami uniemożliwia działalność gospodarczą”.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście − 10 =