Gowin się wygadał: trzy miesiące do katastrofy!

Paweł Skutecki5 kwietnia, 20202 min

Telewizja TVN24 dotarła do nagrania z telekonferencji wicepremiera Jarosława Gowina z prezydentami miast zrzeszonymi w Związku Miast Polskich. Gowin miał tam powiedzieć prezydentom przerażające rzeczy.

PAP/Radek Pietruszka

– Wybory powinny być przeniesione na przyszły rok. Bo przyszły rok to jest pierwszy termin, który wydaje się bezpieczny z punktu widzenia skali epidemii. I to jest to stanowisko, które chcę państwu przedstawić nie jako polityk, tylko jako minister nauki – mówił Jarosław Gowin samorządowcom.

Nie jest to nic nowego. Nową informacją jest opinia wicepremiera na temat stanu finansów państwa. Informacja ta była odpowiedzią na wezwania samorządowców do ogłoszenia przez rząd stanu klęski żywiołowej, co umożliwiłoby wypłaty konkretnych rekompensat dla przedsiębiorców, którzy dzisiaj przeżywają bardzo trudne chwile, a wielu z nich zwyczajnie zamyka swoje biznesy. A to znowu ma wpływ nie tylko na stan budżetu kraju, ale również budżety samorządów.

Wicepremier Gowin powiedział dobitnie, jaki jest powód nieogłaszania przez rząd stanu klęski. – Być może polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, może trzy miesiące, ale na pewno nie dłużej – powiedział.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk