Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt odroczony

Karol Kwiatkowski23 marca, 20203 min

Planowany na 8-16 maja 55. Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt został odroczony ze względu na stan epidemii – poinformował w poniedziałek rzecznik festiwalu. Nowy termin nie został jeszcze podany.

wikipedia.org

„Zmiana terminu Przeglądu jest spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii” – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy festiwalu Daniel Źródlewski.

Jak zapewnił, szczegóły zostaną przedstawione w serwisie internetowym przeglądu na stronie http://kontrapunkt.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

Mottem 55. Przeglądu Teatrów Małych Form ma być prawda – pierwsze z transcendentaliów platońskich. „Trzy najbliższe edycje Kontrapunktu opierać się będą na wartościach, które pozwalają przekraczać, wykraczać poza, przewyższać, budzić dyskusję, potrzebę zadawania pytań, a wreszcie poddawać krytyce i deklarować poglądy” – informowano. Logo festiwalu zaprojektowała szczecińska artystka Karolina Gołębiowska.

Kontrapunkt to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce. Po raz pierwszy odbył się w 1966 r. jako I Szczeciński Tydzień Teatralny. Przyjęta później nazwa Kontrapunkt oddaje charakter imprezy zestawiającej tradycyjne spektakle z prezentacjami teatrów offowych, konfrontującej różne stylistyki i języki teatralnej wypowiedzi, dokonania uznanych twórców z eksperymentami początkujących artystów.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk