Blisko 400 osób zakażonych

Paweł Skutecki20 marca, 20205 min

Zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 11 osób. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 378 – podało w piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarła szósta osoba; to 27-letnia kobieta.

Warszawa, 20.03.2020. Koronawirus w Polsce. Siedziba ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi, 20 bm. w Warszawie. Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, w czwartek 19 bm. u wiceministra Ryszarda Kamiñskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym członków kierownictwa resortu objęto kwarantanną. (amb) PAP/Radek Pietruszka

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z dolnośląskiego, dwóch osoby w woj. wielkopolskiego oraz po jednej z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Resort przekazał, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

W MR szefostwo pracuje zdalnie

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czuje się dobrze i pracuje mieszkaniu w Warszawie korzystając z internetu – poinformowała PAP dyrektor biura komunikacji resortu rolnictwa Małgorzata Książyk. Minister pozostając w kwarantannie, jest w kontakcie telefonicznym z premierem i szefem KPRM.

Od piątku członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego – poinformował resort. Zaznaczono, że zostały wdrożone wszystkie procedury wynikające z zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Małgorzata Książyk dodała PAP, że oprócz całego kierownictwa resortu, które zostało objęte kwarantanną, większość pracowników, ok. 80 proc. już wcześniej pracowała zdalnie.

Książyk wyjaśniła, że wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński kilka dni wcześniej źle się poczuł i w związku z tym poddał się badaniu na obecność koronawirusa. W czwartek otrzymał dodatni wynik testu i pozostaje w izolacji w mieszkaniu w Warszawie. Obecnie wiceminister czuje się dobrze, nie ma temperatury ani kaszlu – zaznaczyła.

Minister Środowiska w kwarantannie

– Ciężki tydzień: żona i córeczka też z wirusem, na szczęście w dobrym stanie. Dziś wypuszczą nas na leczenie domowe – poinformował w piątek zakażony koronawirusem minister środowiska Michał Woś.

Minister Woś poinformował w poniedziałek wieczorem, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny.

W piątkowym wpisie na Twitterze przekazał, że wirusa ma także jego żona i córka. „Ciężki tydzień: żona i córeczka też z wirusem, na szczęście w dobrym stanie” – podkreślił Woś.

„Wieczorem 17/03 trafiłem do szpitala, nie obyło się bez podania tlenu. Dziś wypuszczą nas na leczenie domowe” – poinformował minister środowiska.

W sumie liczba potwierdzonych badaniami zakażeń w Polsce to 378. Sześć z tych osób zmarło. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk