Ruszył terminal naftowy w Gdańsku

Ministerstwo Energii poinformowało, że Terminal Naftowy w Gdańsku - pierwszy polski kompletny hub morski przyjął już pierwszy ładunek z Primorska, który rozładowano w dniach 7-8 kwietnia.


„Uruchomienie terminala naftowego w Gdańsku to bez wątpienia istotny element, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Zapewni on ciągłość dostaw ropy naftowej dla naszej gospodarki” - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 

Terminal wybudowany przez PERN (Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych S.A.), w ciągu 25 miesięcy za 412 mln zł posiada 6 zbiorników, o poj. 62,5 tys. m3 każdy, rurociągi zewnętrzne i wewnętrzne na ropę naftową, oczyszczalnię ścieków, pompownie ropy i instalację przeciwpożarową (4 zbuiorniki po 2,5 tys. m3) oraz pełną infrastrukturą wraz z drogami, siecią kanalizacyjną i elektryczną.

 

PERN poinformował także, że Terminal Naftowy zapewni separację wielu gatunków ropy z różnych regionów świata - na które systematycznie rośnie zapotrzebowanie w rafineriach PKN Orlen i Grupy Lotos, ułatwi ich transport, a możliwość kumulacji surowca pozwoli kupować taniej większe partie. Bliskość rafinerii Lotosu oraz Naftoportu – z wpięciem w sieć rurociągów PERN – ułatwi przesył surowca dalej w głąb Polski.


Komentarze

 • Witajcie, moi dobrzy ludzie z Polski, czy szukaliscie pilnej pozyczki, zeby splacic rachunki, zalozyc firme, zbudowac swój wymarzony dom i kupic samochód? jesli wiec przywitasz sie z poczuciem relium, bo tu jest firma pozyczkowa tutaj, w naszym kraju, Warszawa, jestem pania Ania z nazwiska i mieszkam tu w Polsce, szukalem pozyczki od 2 tygodni temu i w zeszlym tygodniu dostalem mail na forum i widzialem firme o nazwie Jorge Grace, która pomogla wielu ludziom przed tutaj w naszym kraju, i skontaktowalem sie z e-mailem i sledzic ich wplywy, i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 280 000 PLN i wreszcie dostalem pozyczke od Jorge Grace i tody przyszli na strone, aby odwolac sie do tej legalnej firmy i sa% 100 bezpiecznie zabezpieczeni przed oszustami, wiec prosze skontaktuj sie z e-mailem (jorgegraceloanfirm@gmail.com), a ty takze sledz ich na Facebooku, aby zobaczyc wiecej uslugi i jest bezpieczny i zabezpieczony.

  Ania
 • Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczek? Jeśli tak, napisz więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: + 1- (802) -327-3165

  podziękować

  Panie Walter
 • Witam, nazywam się Jakub Novák Pochodzę z Czech Byłem wielokrotnie oszukiwany, ponieważ szukałem pożyczki, byłem oszustem w wysokości 20 000 CZK, ale nigdy nie próbowałem się poddać, zanim nie byłem sześć razy (5) w firmie, z której korzystałem , zawsze mówiła mi, żebym płacił za ubezpieczenie, rejestrację, przelew pożyczki i wiele innych, więc postanowiłem nigdy nie ubiegać się o pożyczkę w moim życiu, więc zacząłem płakać, ponieważ stracone pieniądze będą miały coś, co będę mieć. Potrzebuję, więc przysięgam, że nie będę prosić o kredyt bez względu na status. Ale wczoraj moja żona była bardzo chora i nie mam pieniędzy na opłacenie rachunku szpitalnego, więc mój dobry przyjaciel biskup Berry Smith bał się, że nie mogę tego zrobić ponownie, więc złożyć formularz wniosku o pożyczkę, który wypełniłem, zanim byłem bardzo zmartwiony, ponieważ moja żona jest w szpitalu, więc w ciągu 30 minut rozmawiałem o tym, że pożyczka jest gotowa i założyłem konto, na którym pożyczka zostanie zdeponowana, więc zapłaciłem zapłacić ulgę podatkową od pożyczki, ale byłem bardzo przestraszony, ponieważ nie ograniczam nadciśnienia, ponieważ surfowałem z dużej przyjemności z krwi, więc moi bracia i siostry Ci, którzy powiedzieli, że nie ma legalnych kredytodawców, są szaleni, mam pożyczkę w wysokości 500 000 CZK bezzwłocznie pożyczam w 45 minut, więc wróciłem do szpitala i płacę rachunki szpitalne, więc teraz chcę doradzić tym, którzy Są finansowo trudno skontaktować bp Berry Smith, ponieważ nie będzie zawiedziony. Chciałbym skontaktować się z biskupem Berrym Smithem pod następującym adresem e-mail: (bishopberrysmith@gmail.com) i liczę na ten problem, ponieważ istnieje rozwiązanie waszych problemów. więc zaczekam, aż usłyszysz własne świadectwo i uwierzysz w Boga i uwierzysz w siebie, i pamiętaj, że żadne państwo nie jest trwałe. Jakub Novák
 • Oddalem do dyspozycji pozyczke od 10000 zł / 50.000.000 zł na bardzo prostych warunkach. Stawka wynosi 3% przez okres od 1 roku do 35 lat. Wykonuje równiez inwestycje. Znam kwote, której potrzebujesz, aby uzyskac wiecej informacji na temat swojej prosby. Skontaktuj sie z nami email: leni.bolkova01@gmail.com

 • Witaj, szukasz legalnego i wiarygodnego pożyczkodawcy finansowego? Potrzebujesz pożyczki? Potrzebujesz pilnej pomocy finansowej? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę długu, czy potrzebujesz kredytu na poprawę swojej działalności? Zapewniamy wszystkie rodzaje pożyczek o oprocentowaniu 3% dla osób fizycznych i przedsiębiorstw w jasny i zrozumiały sposób. Dostarczamy dowolną kwotę pieniędzy do dowolnego miejsca, więc skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać natychmiastowe środki. Napisz do nas na: (bishopberrysmith@gmail.com)
 • Oferujemy elastyczne pożyczki i finansowanie różnych projektów. Pożyczka ta pozwala klientowi na zwrot tylko 3% przez 3 lata lub dłużej. Możemy zatwierdzić pożyczkę / gotówkę w wysokości do 50 mln zł lub więcej w zależności od kwoty, jaką chcesz dla swojej firmy. Obecnie finansujemy: * Ekspansję biznesową * Projekt nieruchomości komercyjnych * Pożyczki i pożyczki osobiste dla MŚP są otwarte na dobre relacje biznesowe z jm2552338@gmail.com
 • Witam Pani / Pana;
  Ty, który potrzebujesz pilnego kredytu, aby zakończyć swoje problemy finansowe, nie martw się, jestem do Twojej dyspozycji. Nazywam się Lenka Bolkova z Czech. Oferuję pożyczki i kredyty w wysokości od 10000 do 5000000 zł przy oprocentowaniu 3% dla każdej poważnej osoby, która musi zostać spłacona w okresie od 1 do 30 lat. Proszę, aby moja oferta nie opierała się wyłącznie na moim ogólnym interesie; ale szczególnie o zadowoleniu moich pewnych siebie klientów. W przypadku pilnych wniosków o kredyt, skontaktuj się ze mną przez e-mail:

  E-mail: leni.bolkova01@gmail.com
  Z poważaniem.
 • Solidne i niezawodne finanse: leni.bolkova01@gmail.com
  Skorzystaj z tej wspaniałej okazji i uzyskaj wiarygodną pożyczkę finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 zl niskim oprocentowaniem i dogodnymi warunkami świadczenia usług. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne negocjacje. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta jest ważna dla całej Polski. Przekażę Ci wszystkie niezbędne informacje na:

  leni.bolkova01@gmail.com
  WhatsApp: +15592017357
 • Solidne i niezawodne finanse: harrybale699@gmail.com
  Skorzystaj z tej wspaniałej okazji i uzyskaj wiarygodną pożyczkę finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 z niskim oprocentowaniem i dogodnymi warunkami świadczenia usług. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne negocjacje. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta jest ważna dla całej Polski. Przekażę Ci wszystkie niezbędne informacje na:

  harrybale699@gmail.com
  WhatsApp: +420 602970031
 • Szybki kredyt na twój projekt. Jestem członkiem rady dyrektorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego w odniesieniu do międzynarodowego establishmentu gospodarczego. Dostawcy międzynarodowi udzielają pożyczek w wysokości od 2.000 EUR do 2.000.000 EUR przy rocznej stopie oprocentowania 3%. Jestem gotowy na wszystkich zainteresowanych poważnych ludzi. Ogólnie otrzymuję pożyczki w następujących obszarach: hp09074219324@gmail.com

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis