Szukaj


Wyniki wyszukiwania (255):

251. Rebranding Holandii: nowa nazwa państwa bez skojarzeń

Rząd w Hadze ustanowił nową nazwę swojego kraju. Od 2020 roku Holandia to już Niderlandy. Zmiana nazwy będzie kosztować budżet państwa 200 tys. euro. Powodem zmiany są skojarzenia z prostytucją i narkotykami.

252. Pogrzeb powstańca: "Nasze życie mierzone jest naszą odwagą"

W czwartek w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie odbył się pogrzeb Eugeniusza Tyrajskiego ps. Sęk – powstańca warszawskiego i żołnierza Armii Krajowej. Powstaniec został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Pogrzeb nie miał charakteru pa...

253. Europa zachodnia powinna uczyć się od wschodu - ocenia francuski historyk

Wydana we Francji książka historyka i dziennikarza Maxa-Erwanna Gastineau "Le Nouveau proces de l'Est" (fr. nowa rozprawa nad Wschodem) to próba zrozumienia, co dzieje się w tych państwach europejskich, w których przez niemal pół wieku panował komunizm.

254. Irak/irański generał i dowódca irackiej milicji zabici na lotnisku w Bagdadzie

Irański generał Kasem Sulejmani,dowódca elitarnej jednostki Al Kuds i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w czwartek późnym wieczorem zabici w Bagdadzie. Władze USA potwierdziły dokonanie ataku.

255. Przyznano kolejne medale Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

10 medali Sprawiedliwy wśród Narodów Świata oraz trzy honorowe obywatelstwa Izraela przyznano w środę podczas uroczystości w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.