Szukaj


Wyniki wyszukiwania (55):

41. Impeachment. Senat USA po raz trzeci w historii zadecyduje o przyszłości urzędującego prezydenta

Prezydent Donald Trump jest trzecim prezydentem w dziejach USA, o którego dalszym pozostaniu na stanowisku zadecyduje Senat. Izba wyższa amerykańskiego Kongresu uniewinniła Andrew Johnsona w 1868 roku i 131 lat później Billa Clintona.

42. 31 mln euro w piach? Belgowie mają problem ze zmodernizowanymi pojazdami

Po tym jak Armia belgijska zmodernizowała swoje transportery opancerzone, te stały się praktycznie bezużyteczne. W środku zrobiło się zbyt ciasno, dla większości żołnierzy. Remont 44 transporterów Pandur kosztował 31 mln euro.

43. Językoznawczyni: w życzeniach ważniejsza jest personalizacja, niż hiperpoprawność

W świątecznych życzeniach ważniejsza, niż hiperpoprawność językowa, jest ich serdeczność, personalizacja, osobiste podejście do drugiej osoby – wyjaśniła językoznawczyni dr Kinga Wąsińska z Uniwersytetu Śląskiego.

44. Patryk Kencki: Widowiska bożonarodzeniowe w Polsce łączą tradycję religijną z humanistyczną (wywiad)

Widowiska bożonarodzeniowe na terenie naszego kraju dają się udokumentować dopiero w XVI wieku. Mają charakter połączenia tradycji religijnej z tradycją humanistyczną, renesansową - mówi historyk teatru dr Patryk Kencki z Instytutu Sztuki PAN.    

45. Weteran AK o zrzutach cichociemnych do Polski: system był bardzo precyzyjny

W okupowanej Polsce wylądowało ponad 300 cichociemnych; system zrzutów - jak wspomina weteran AK Ryszard Witkowski - był bardzo precyzyjny; Dawny AK-owiec był jednym z tych, który odbierał wyszkolonych w Anglii spadochroniarzy do zadań specjalnych. Przed 7...

46. Żłobki drożeją - od kilku do kilkunastu procent

W części żłobków już nastąpiła korekta opłat za pobyt i wyżywienie, w innych podwyżki będą wprowadzone od nowego roku. Ich głównym powodem są wyższe koszty zatrudniania pracowników, przede wszystkim duży wzrost płacy minimalnej w 2020 r.

47. Arłukowicz: postanowiłem wystartować w wyborach przewodniczącego PO

Niegdyś minister zdrowia, obecnie europoseł — Bartosz Arłukowicz — ogłosił w piątek, że postanowił wystartować w wyborach przewodniczącego PO. W nagraniu zamieszczonym na Facebooku i Twitterze zapewnił, że jeśli wygra przyszłoroczną rywalizację wewnątrz PO...

48. „Rewizjonizm historyczny na sterydach” - coraz więcej reakcji na oskarżenia Putina

„Rewizjonim historyczny na sterydach” - tak ostatnie wypowiedzi Władimira Putina skomentował na Twitterze Szef Komitetu Żydów Amerykańskich David Harris. Chodzi o oskarżenia wobec Polski o współudział w wywołaniu II wojny światowej. Sprawę komentowali w me...

49. Najtrudniejszy sprawdzian dla polskich tradycji

W polskiej historii były takie okresy, kiedy kolędy trzeba było śpiewać szeptem, a wigilijna wieczerza składała się tylko z chleba i wrzątku. Święta Bożego Narodzenia spędzane w niemieckich obozach czy na syberyjskim wygnaniu wskazują jednak, że tradycje p...

50. Teksas: strzelanina w kościele - parafianie zastrzelili napastnika

Mężczyzna, który otworzył ogień podczas niedzielnej mszy w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie, zabijając jedną osobę, a drugą ciężko raniąc, został zastrzelony przez parafian. Podziękowania złożył im m.in. gubernator stanu.